اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
جمعه, 31 شهریور 1396
 
 

پیام شهردار

راهنمای سایت

شهرداری بروجرد به سامانه ملی عوارض خودرو پیوست مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر سایت   
چهارشنبه, 25 مرداد 1396 ساعت 18:16

عوارض ساليانه خودروها سهم بسيار اندکي است که مالکان خودرو براي جبران عوارض بي شمار ناشي از تردد خودروها در سطح شهر، مي پردازند . اين مبلغ در مقابل هزينه هاي بسيار بالايي که به شهرداري ها براي حمل و نقل ، ترافيک و مبلمان شهري متحمل مي شود بسيار ناچيز و غير قابل قياس مي باشد .

ميزان مبلغ عوارض خودروها از سال ۱۳۶۹ طي مصوبه مجلس شوراي اسلامي و براي تامين قسمتي از درآمد شهرداري ها وضع شده که همه ساله از ابتداي سال جديد، تعرفه جديدي ابلاغ مي شود که طي تصويب مجلس شوراي اسلامي، به وزارت کشور ابلاغ شده و پس از آن توسط سازمان دارايي به شهرداري ها ابلاغ مي گردد.

سيستم مديريت شهري در کنار برنامه هاي تشويقي، با استناد به تبصره ۶ ماده ۴۲ از فصل نهم قانون ماليات بر ارزش افزوده، که مالکين محترم خودروها را موظف به پرداخت ساليانه‌ي عوارض خودرو مي نمايد راهکارهاي قانوني لازم را نيز براي اخذ عوارض در اختيار دارد.

لازم به ذکر است که در خصوص تبعات و پيامدهاي ناشي از عدم پرداخت به موقع عوارض شهرداي طبق بند "و" ماده‌ي ۴۶ قانون ماليات بر ارزش افزوده در خصوص عدم پرداخت به موقع عوارض ، موجب تعلق جريمه اي معادل ۲ درصد به ازاي هر ماه تاخير خواهد بود که اين جريمه قابل بخشش نيست.

کليه وسايل نقليه اعم از سبک و سنگين و موتور سيکلت ها ملزم به پرداخت عوارض به صورت ساليانه مي باشند. لازم به ذکر است که حتي خودروهاي دولتي نيز از اين قانون مستثني نبوده و کليه ارگانهاي دولتي همه ساله عوارض خودروهاي خود را به شهرداري ها پرداخت مي نمايد .

در همین راستا و با هدف رفاه حال شهروندان "سامانه ملی عوار خودرو" ایجاد شد که #شهرداری_بروجرد با پیوستن به این سامانه قابلیت هایی به شرح ذیل را برای شهروندان فراهم آورده است:

با پرداخت عوارض خودرو در بروجرد، امکان دریافت مفاصا حساب در ۲۷ استان و ۳۰۰ شهرداری دیگر کشور وجود دارد.

با پرداخت عوارض خودرو در بروجرد، سابقه عوارض پرداختی در ۲۷ استان و ۳۰۰ شهرداری دیگر نیز در دسترس خواهد بود.

یکسان سازی مبالغ پرداختی در کل کشور

قابلیت استعلام مفاصا حساب برای کلیه بنگاه ها و مراکز تعویض پلاک و نقل و انتقال خودرو در سراسر کشور

گفتنی است شهروندان برای پرداخت سالانه عوارض خودرو می بایست با در دست داشتن کارت ماشین (و یا برگه سبز آن) و آخرین قبض پرداختی به واحد عوارض خودرو در شهرداری مرکزی مراجعه نمایند.

در پایان خاطر نشان می شود انتقال اطلاعات و سابقه پرداختی های عوارض خودرو شهروندان از سال ۱۳۸۳ به سامانه مذکور هم اکنون توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بروجرد در حال انجام می باشد که تا چند روز آینده تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

 


 

شعار سال

خدمات الکترونیکی

 
 
 
Designed & Developed by: Sepanta Group Team.