اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
جمعه, 31 شهریور 1396
 
 

پیام شهردار

راهنمای سایت

سرپرست شهرداری بروجرد: بازارهای هفتگی بروجرد به بازار روزانه تبدیل می‎شوند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر سایت   
سه شنبه, 17 مرداد 1396 ساعت 00:33

آقای غلام‎عباس یاراحمدی ضمن اعلان خبر فوق، اظهار کرد: فعالیت دستفروشان موجب بی‎نظمی در شهر شده است، بنابراین باید ساماندهی آنها به بی‎نظمی‎ها پایان داد.

وی خاطر نشان کرد: از آنجا که هر یک از دستفروشان نان آور یک خانواده هستند، شهرداری بروجرد قصد بیکار کردن و ایجاد مشکل برای آنها را ندارد.

سرپرست شهرداری بروجرد بیان کرد: تنها هدف شهرداری از جمع‎آوری دستفروشان، ایجاد نظم و انضباط در شهر، تسهیل در تردد و کاهش بار ترافیکی است.

آقای یاراحمدی با اشاره به اینکه در سال‎های گذشته بازارهای هفتگی در هفت منطقه شهر بروجرد ایجاد شده است، تاکید کرد: این اقدام در راستای ساماندهی دستفروشان و میوه‎فروشان تا حدودی موفقیت‎آمیز بود و شهروندان با مراجعه به بازارهای هفتگی اقدام به تهیه و خرید مایحتاج خانواده خود می‎‎کنند.

وی افزود: به منظور استفاده همه دستفروشان از بازارهای هفتگی و همچنین تسهیل در خرید شهروندان بروجردی، بازارهای هفتگی به بازارهای روزانه تبدیل شده‎اند و میوه فروشان و دیگر دستفروشان می‎توانند، همه روزه کالاهای خود را در هفت نقطه شهر بروجرد عرضه کنند.

سرپرست شهرداری بروجرد با اشاره به مقاومت برخی دستفروشان در برابر این انتقال به بازارهای روزانه اظهار کرد: از شهروندان بروجردی تقاضا می‎شود که شهرداری را در ساماندهی دستفروشان و اجرای این طرح یاری کنند.

آقای یاراحمدی خاطر نشان کرد: در صورتیکه شهروندان بروجردی تنها از دستفروشان مستقر در بازارهای روزانه خرید کنند، به خودی خود همه دستفروشان روانه این بازارها می‎شوند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت دستفروشان در معابر عمومی ایجاد بی‎نظمی می‎کند، عنوان کرد: اغلب دستفروشان به ویژه میوه‎فروش‎ها ضایعات میوه و تره‎بار خود را در جوی‎های آب و پیاده‎روها رها می‎کنند، به طوریکه همواره در مسیرهای مرکزی شهر مانند میدان قیام، سه راه جعفری و خیابان صفا شاهد بی‎نظمی و انبوهی از زباله هستیم.

سرپرست شهرداری بروجرد ادامه داد: نیروهای خدمات شهری به صورت شبانه روزی نسبت به پاکسازی این مسیرها از وجود زباله اقدام می‎کنند، ‎اما به دلیل تعدد فعالیت دستفروشان این فعالیت‎ها چندان کافی به نظر نمی‎رسد.

آقای یاراحمدی با اشاره به اینکه شهرداری به تنهایی قادر به حل معضل سد معبر نیست، تاکید کرد: امید است، با همکاری شهروندان بروجردی و دیگر ارگان‎های مرتبط چاره‎ای برای ساماندهی دستفروشان و پایان دادن به مشکلات کنونی اندیشیده شود.

 

شعار سال

خدمات الکترونیکی

 
 
 
Designed & Developed by: Sepanta Group Team.