اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
شنبه, 29 مهر 1396
 
 

پیام شهردار

راهنمای سایت

شهردار بروجرد از تبدیل تکیه بیرجندی (بوستان ترنجستان) به شهرداری منطقه بافت تاریخی و فرهنگی بروجرد خبر داد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط ناشر   
پنجشنبه, 07 اردیبهشت 1396 ساعت 08:28

آقای مهندس منوچهر یوسفی ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: قریب به 267 هکتار بافت تاریخی در شهر بروجرد دارد که در مقایسه با دیگر شهرستان‎های استان لرستان وسعت زیادی محسوب می‎شود.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس دستور استاندار لرستان و رئیس سازمان میراث فرهنگی و با توجه به گستردگی وسعت بافت تاریخی بروجرد باید مدیری برای این بافت انتخاب میشد، تا از این طریق اقدامات لازم برای حل مسائل و مشکلات این منطقه آن هم با در نظر گرفتن الگوهای تعریف شده پیگیری گردد. بر این اساس آقای جمشید بیرانوند بعنوان یکی از مدیران باسابقه شهرداری بروجرد به این سمت منصوب شد.

شهردار بروجرد بیان کرد: به همین منظور تکیه تاریخی بیرجندی به عنوان محل اسکان شهرداری بافت تاریخی بروجرد انتخاب شده است، تا فعالیت‎های بعدی برای این محدوده مورد نظر در محیطی تاریخی آغاز شود.

آقای مهندس یوسفی از مرمت تکیه بیرجندی بروجرد خبر و ادامه داد: مرمت بخش‎هایی از این بنا در سال گذشته انجام شده است و هم اکنون در حال پیگیری برای نقل و انتقال اداری آن و آغاز به کار پایگاه بافت تاریخی هستیم، تا طی روزهای آینده فعالیت کاری در این منطقه آغاز شود.

وی با تاکید بر اهمیت نقش بافت‎های تاریخی در بیان فرهنگ و پیشینه تاریخی هر منطقه تصریح کرد: خوشبختانه طی سال‎های گذشته اقدامات در خور توجهی در بافت‎ تاریخی شهر بروجرد صورت گرفته است.

شهردار بروجرد خاطر نشان کرد: به منظور رفع دشواری خدمات‎رسانی در محدوده بافت تاریخی شهر بروجرد نیز اقدامات خوبی توسط مجموعه سازمان‎های شهرداری انجام شده است که ایجاد فضای سبز، بوستان‎های محله‎ای و بهسازی معابر از آن جمله به شمار می‎روند.

آقای مهندس یوسفی در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای طرح بازآفرینی سکونت‎های شهری در محله‎های خوش‎بین، دره غریب و بازار بروجرد خبر داد و اظهار کرد: احداث سرای محله در محله دره غریب و پارکینگ طبقاتی در خیابان سعدی از دیگر طرح‎های در دست اجرا است که تکمیل آنها نیازمند تامین اعتبار مورد نیاز است.

وی سپس به گوشه‎هایی از اقدامات شهرداری بروجرد در راستای تامین درآمد اشاره و تاکید کرد: قطعه زمینی در سال ۹۲ در خیابان شهدا شهر بروجرد برای ساخت مجتمع تجاری خریداری شده است که هم اکنون سهم شهرداری از این مجتمع وجود واحدهای تجاری به ارزش تقریبی ۱۳ میلیارد تومان است.

شهردار بروجرد به فعالیت دوباره شرکت حامیان کیش در بروجرد اشاره کرد و افزود: هم اکنون ۳۹۰ واحد تجاری جدای از واحدهای خدماتی با بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در این پروژه ایجاد شده است که در فاز نخست آن حدود ۸۰ واحد تجاری با مالکیت شهرداری وجود دارد.

آقای مهندس یوسفی، ایجاد تالار پذیرایی، شهربازی و دیگر امکانات رفاهی در مجتمع امام رضا(ع)، خریداری معدن ماسه و تولید آجر را از دیگر طرح‎های درآمدزای شهرداری بروجرد برشمرد و تصریح کرد: نباید این نکته مهم را از نظر دور داشت که درآمد پایدار در بازه زمانی کوتاه مدت و به عبارت بهتر در یک شب محقق نمی‎شود.

 

 


 

شعار سال

خدمات الکترونیکی

 
 
 
Designed & Developed by: Sepanta Group Team.